DANE KONTAKTOWE:

1 Jacek Murawski
2 O7-300 Ostrów Mazowiecka             ul. Zachodnia 12
3 tel. kom.: +48 698 730 882

Jeżeli nie macie z nami kontaktu telefonicznego, prosimy o wiadomość e-mail na adres:

GODZINY PRACY:

Pon. - Pt. 7:00 - 17:00
Sob. - 7:00 - 15:00

Kilka słów o piance poliuretanowej.

Zalety zastosowania pianki poliuretanowej:

  • - jednorodna warstwa natrysku,
  • - brak mostów termicznych,
  • - szybka i bezproblemowa aplikacja,
  • - brak mozliwości rozwoju pleśni,
  • - szczelność – dzięki metodzie natrysku piana dociera do każdego zakamarka,
  • - idealną przyczepność do każdej powierzchni roboczej,
  • - doskonałe parametry termiczne i akustyczne,
  • - przyjazna dla środowiska,
  • - wysoka oporność cieplna,
  • - niska waga – piana nie obciąża konstrukcji budynku,
  • - wzmacnianie konstrukcji budynku,
  • - obniżenie zużycia energii nie tylko za ogrzewanie, ale również klimatyzację,
  • - brak zjawiska pylenia,
  • - brak zapachu,
  • - trwałość,
  • - nie podlega procesowi rozkładu,
  • - nie podlega procesowi utleniania.

Dlaczego warto zastosować piankę poliuretanową?

Ocieplenie budynku oraz wybór metody jego wykonania to poważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Prawidłowo wykonana izolacja będzie służyć przez długie lata. Aby uniknąć rozczarowań i niepotrzebnych kosztów, przed wyborem warto zapoznać się z tematem trochę bliżej. Popularyzacja metody ocieplania obiektów za pomocą pianki poliuretanowej zrewolucjonizowała rynek i zakończyła monopol waty szklanej, która przez lata była najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do dociepleń. Co sprawia, że piana przebija się nad tradycyjnymi metodami i zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników? Najistotniejszą zaletą pianki poliuretanowej są parametry izolacyjne, które działają w obie strony: podczas niskich temperatur piana uniemożliwia ucieczkę ciepłego powietrza z budynku, a podczas wysokich temperatur ogranicza przenikanie ciepła z zewnątrz.

Pianki poliuretanowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

Otwartokomórkowe – pianki o otwartej strukturze mają właściwości para przepuszczalne, co oznacza, że poddana natryskowi powierzchnia „oddycha”. Piany otwartokomórkowe stosowane są do natrysku powierzchni wewnętrznych jak ściany, stropy, dachy, a także poddasza. Z uwagi na wysokie właściwości akustyczne, piana o otwartej strukturze komórek używana jest do izolacji poddaszy oraz ścian działowych.

Zamkniętokomórkowe – piany zamkniętokomórkowe charakteryzują się bardzo wysoką wodoszczelnością, wytrzymałością i sztywnością, co czyni je idealnym materiałem do użytku zewnętrznego oraz w pomieszczeniach, które mają wysoki wskaźnik wilgoci. Piany o zamkniętej strukturze komórek stosuje się do ocieplania ścianowo-sufitowego, zewnętrznej strony dachów, fundamentów oraz podłóg, a także do natrysku wzmacniającego konstrukcję budynku.

Piana poliuretanowa nanoszona jest metodą natrysku, dzięki czemu piana może być stosowana zarówno na powierzchnię pionowe, jak i poziome, bez różnicy czy są one płaskie, łamane czy chropowate. Doskonale przywiera do każdego typu materiału stosowanego w budownictwie: laminatu poliestrowo-szklanego, blachy ocynkowanej, styropianu, drewna, stali, papy, betonu czy płyty drewnopochodne. Co odróżnia izolację pianką poliuretanową od tradycyjnych metod ocieplania budynków? Piana poliuretanowa nakładana za pomocą natrysku dociera do każdej najmniejszej szczeliny, dokładnie ją wypełniając, eliminuje ryzyko powstawania tak zwanych mostów termicznych, czyli miejsc, przez które z naszego domu ucieka ciepło. W przypadku izolacji na przykład wełną szklaną lub styropianem nie da się uniknąć powstawania mostów termicznych. Ocieplanie pianka poliuretanową sprawdzi się w każdym rodzaju budynku, bez różnicy na jego wiek i przeznaczenie. Co więcej, pianka poliuretanowa z uwagi na swoją lekkość jest idealną metodą ocieplenia i renowacji starych budynków o delikatnej konstrukcji, a szczególnie pokryć dachowych, których wymiana wymaga dużego nakładu finansowego.

Stosowane przez naszą firmę piany od zaufanych producentów z Polski posiadają wszelkie certyfikaty i atesty wymagane zarówno w Polsce jak i całej Unii Europejskiej. Zawierają przyjazne dla środowiska czynniki spieniające o zerowym potencjale niszczenia warstwy ozonowej. Zastosowanie piany zmniejsza nakłady na ogrzewanie i klimatyzację, ogranicza zużycie energii cieplnej i prądu. Z uwagi na swoje zalety, ocieplanie metodą natrysku pianą poliuretanową jest coraz chętniej stosowane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.

Pianka jest o wiele bezpieczniejsza niż tradycyjne metody. Utwardzona pianka nie ma zapachu, nie butwieje, nie pyli się i nie gnije. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym eliminuje ryzyko rozwoju grzybów, pleśni oraz bakterii. Jest również odporna na ataki gryzoni oraz insektów. Piana poliuretanowa nadaje się do izolacji każdego typu budynku. Początkowo piana stosowana była głównie w obiektach przemysłowych takich jak budynki inwentarskie, hale produkcyjne czy chłodnie. Z uwagi na swoje zalety piana poliuretanowa coraz częściej stosowana jest zamiast tradycyjnych metod, do ocieplania budynków jedno- oraz wielorodzinnych. Pianka najczęściej stosowana jest do ocieplenia dachu i poddasza. Jej zastosowanie jest jednak o wiele bardziej szerokie. Piana doskonale nadaje się do izolacji fundamentów, sufitów, ścian pod zabudowę gipsowo-kartonową, podłóg, ścian działowych, domów drewnianych oraz w celu wzmocnienia konstrukcji budynków.

PRACUJ Z NAJLEPSZYMI !!!

Poszukujemy pracowników z dużym doświadczeniem, jeżeli spełniasz ten warunek , czekamy na Ciebie, zadzwoń lub napisz do nas.

TOP